Klavyesi Olmayan Laptop

asusklavyesizlaptopAsus’un klavyesi olmayan ve iki dokunmatik ekranı bulunan ilk laptop’u Windows 7′yi işaret ediyor…Eee PC‘lerinin üreticisi Asus, iki dokunmatik ekranı bulunan yeni laptop’larını pazara sürmeye hazırlanıyor.
Digitimes’a göre de, dünyaca ünlü Tayvan markası Asus, 2009 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde yeni laptop’larını satışa sunmayı planlıyor. Steve Ballmer‘ın söz verdiği gibi multi-touch kullanıcı arayüzünü de içermesi beklenen Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7′nin, Asus’un bu yeni laptop’larıyla birlikte kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ancak Windows 7‘nin yeni Asus laptop’larıyla beraber gelecek olması, işletim sisteminin bu laptop’ların çıkış tarihine yakın bir vakitte kullanıcılara sunulacağı anlamına gelmiyor. Windows 7 öngörülen vakitte çıkmayacak olsa da Asus, daha sonra kullanıcılarını Windows 7′ye geçiş yaptırmayı öngörüyor.

Yeni laptop’ların kullanım şekilleri ise şöyle olacak:

Tablet Mode: İki adet dokunmatik ekranı bulunan laptop’un daha büyük ve tek bir ekran gibi çalışması anlamına geliyor.

Laptop Mode: Laptop’un altında yer alan dokunmatik ekran tamamen sanal klavye olarak kullanılıyor.

Book Mode (Kitap modu): Gerektiğinde laptop, e-kitap’ları okumak için de kullanılabilecek.

Two-person mode: Tablet modunda açılan laptop’ların bir ekranını kendinize diğer ekranını bir başkasına ayırabilirsiniz.Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .