Google Chrome Sekme Grupları Nasıl Kullanılır?

Google Chrome sekme grupları, arama motoru üzerinde çalışırken işleri kolaylaştırmaktadır. Google Chrome’da sekme gruplarının nasıl kullanılacağını öğrenmek iş akışınızı kolaylaştırabilir. Kurulumları çok basittir ve aynı anda farklı görevler arasında geçiş yapıyorsanız hayatınızı çok daha kolaylaştırırlar.

Google Chrome Sekme Grupları Nasıl Etkinleştirilir?

Birçok kullanıcı için bu sadece iki aşamalı bir süreç olacaktır. Sekme grupları özelliğinin cihazınızda etkin olup olmadığını görmek için Chrome’u açın, bir tarayıcı sekmesine sağ tıklayın ve açılır menüden “Yeni gruba sekme ekle”yi arayın.

Bu seçimi görmüyorsanız, adres çubuğunuzdaki chrome://flags’ı aramanız ve Mevcut Deneyler altında Sekme Grupları seçeneğini aramanız yeterlidir. Beta modunda bunun gibi birkaç yeni özellik daha var, bu nedenle Sekme Grupları seçeneğini bulmakta sorun yaşıyorsanız, PC’de Ctrl + F veya Mac’te Cmd + F klavye kısayolunu kullanarak sayfada arama yapmayı deneyin. Sekme Gruplarını bulduğunuzda, açılır menüden Etkinleştir’i seçin. Sağ köşedeki Yeniden Başlat düğmesini seçtiğinizden emin olun. Bu, bir Chrome tarayıcıyı bir sonraki açışınızda Sekme Grupları işlevini etkinleştirecektir.

Google Chrome Sekme Grupları Nasıl Kullanılır?

Buradan, yeni bir sekme grubu oluşturabilmeli ve adını, renk kodlamasını ve yeni veya mevcut grubunuza giren sekmeleri özelleştirebilmelisiniz. Bunu birkaç farklı web sayfası açarak ve açık bir sekmeden “Yeni gruba ekle”yi seçerek test edebilirsiniz.

Bir sonraki açılır pencerede bir grup adı ve rengi seçmek isteyeceksiniz. Yalnızca bir renk seçerseniz, arama çubuğunun üzerinde seçilen sekmelerde ilgili bir nokta görünür. Bir ad girerseniz, nokta kaybolacak ve grup adı ile değiştirilecektir. Grubunuzu etiketlemenin yanı sıra aşağıdaki seçeneklere de sahip olacaksınız:

  • Grupta yeni bir sekme ayarlayın
  • Grubu çöz
  • Grubu kapat
  • Grubu yeni pencereye taşı

Ayrıca, taşımak istediğiniz sekmeyi sağ tıklayıp ardından “Mevcut gruba ekle”yi seçerek mevcut bir gruba sekme ekleyebilir veya mevcut bir gruba sekme taşıyabilirsiniz. Veya sekmenin kendisini seçip yerini değiştirmek istediğiniz gruba yerleştirebilirsiniz.

Artık sekme gruplandırmasının temellerini biliyorsunuz! Bu özellik, özellikle iş yerinde birkaç farklı görev arasında geçiş yapmak zorunda olan biriyseniz kullanışlıdır.

Bunun gibi faydalı özellikler, hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızda düzenli ve üretken kalmanın tek yolu değildir. Cihazlarımıza güvendiğimiz miktar göz önüne alındığında, tüm konut veya iş BT ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir teknoloji hizmet sağlayıcısıyla eşleşmek de harika.

Bilgisayarınızın ve ağ güvenliğinizin artırılması, Bulutun etkinleştirilmesi veya diğer genel onarım veya bakım hizmetleri hakkında bilgi almak için yerel teknoloji uzmanlarımıza başvurun! AktaBilgisayar güvenilir ve kaliteli çalışma teknik destek birimiyle yanınızda yer almaktadır.

KaynakYorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .