Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35

caspernirvanacpqBu sıralar Casper’ın Milli Futbolcularımızdan Semih Şentürk’ü başrolünde oynattığı reklamını televizyonlarımızda sık sık görüyorsunuzdur. Tek Semih bir anda 4 Semih olup rakiplerinin üstesinden geliyor. Aslında 4 çekirdekli işlemcinin gücünü anlatan bu reklam bakalım gerçekte ne kadar yerini buluyor?

Dışarıdan içeri ye doğru

Casper’ın bilgisayarı tamamen siyah renkte ve gümüş çizgilerle hatları belirginleştirilmiş. Ürün çalışırken arkasındaki Casper logosu da beyaz bir LED ile aydınlatılarak ürüne hava katılmış. Ayrı bir nümerik klavyesi bulunmayan ürün standart bir Q Türkçe klavyeye sahip. Ürünün üzerinde yalnızca 3 adet kısa yol tuşu bulunuyor. Hoparlörler ekranın hemen altına konumlandırılmış. Ürünün mikrofonu hemen touchpad’in sağında bulunuyor. Üst tarafta, web kamerasının yanında bulunması daha doğru olurdu.

Ekran plastik bir menteşeye sahip olsa da sonları metal kaplamalarla kapatılarak şık bir görünüm kazandırılmış. Burada bu kadar güçlü bileşenlere sahip, üst seviye olarak konumlandırılan bir bilgisayar için Casper’ın bir parmak izi koruması koymasını beklerdik. Bu hem ürünün prestijini hem de güvenliğini arttırırdı. Ürünün ön kısmında bir IEEE1394 yuvası bulunuyor. Ayrıca pil, şarj vb uyarı LED’leri de gene burada hemen üstte. Ses ve mikrofon girişleri de ön tarafa konumlandırılmış. Ürünün sol tarafında bir adet DVD yazıcı var. Başka bir şey bulunmuyor.

Sağ tarafın yuvası ve 2 adet USB yuvası bulunuyor. Ethernet ve telefon kablo girişleri de burada. Ürünün arka tarafına baktığımızda ise adaptör girişinin yanı sıra birer adet USB, E-SATA, HDMI ve DVI girişlerini görüyoruz. Ayrıca hava çıkış ızgaraları da burada. Gene burada kolayca açabileceğiniz bir SIM kart yuvası bulunuyor. Bunun bir 3G sürprizi olacağını düşünmüştük ama firmadan yuvanın aktif olmadığını öğrendik.

İşlemci Intel Core 2 QUad Q9000 2.0 GHz
Bellek 4096 MB DDR3
Sabit disk 500 GB
Ekran 15.4 inç / 1440×900/nVIDIA GeForce
Boyut 9800M GS, 1GB
Ağırlık 267 x 285 x 27 mm


Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .