Projektörlü Notebook

projektorlulaptopAsus, yeni nesil laptop’larına projektör entegre etmeyi planlıyor. Peki ama doğru mu yapıyor?

Asus’un Tayvan’daki Computex fuarında sergilediği ilginç bir laptop, şirketin gelecek planları hakkında çok önemli ipuçları verdi. Eğer bugüne kadar içinizden “keşke laptop’umda projektör olsaydı” diye geçirdiyseniz mutlu olabilirsiniz. Çünkü Asus, muhtemelen iş dünyası için geliştireceği high-end laptop’larında bu hayalinizi gerçeğe dönüştürecek.

Fuarda sergilenen bir laptop’un üst kısmında, güncel laptop’larda web kamerası görmeye alıştığımız yerde küçük bir projektör bulunuyor. Asus “sadece” sergilediği, ancak küçük projektörün teknik özelliklerinden bahsetmediği ürünü ile iş dünyasını hedeflemiş gibi görünüyor.

Ancak laptop’a projektör entegre etme fikrinin (en azından bu şekilde) ne kadar mantıklı olduğu da tartışmaya açık. Asus, projektörü laptop’a entegre edebilmek için ekranın üst kısmında çok geniş bir alana ihtiyaç duymuş. Bu yüzden, sadece 12,1 inç’lik ekrana sahip olan laptop’ta 15,4 inç’lik büyük bir kasa kullanmak zorunda kalmış. Projektöre sahip olmak için taşınabilirlikten ya da büyük bir ekrandan feragat etmeyi kabul edenlerin sayısını ise, ancak laptop piyasaya sürüldüğünde öğrenebileceğiz.Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .