Dell Inspiron Mini 10v

dell-inspiron-mini-10v-netbookBen 2009 yılından beri defalarca söyleyerek olmuştu başladı, benim planı bir sonraki dizüstü bilgisayar gibi bir netbook tıkla. Bu yüzden satın Dell Inspiron Mini 10v yenilenmiş.

Birim Benim genel kanaat bir sağlam ve iyi kesinlikle doğru boyutu olmasıdır. Ancak bir şey kesinlikle işaret gerekir ki buna değer sahip olmayan bir 6 hücreli pil.

Çünkü en yüksek çalıştırmak için bir challenge, yüksek grafik uygulamaları birçok popüler oyun başlık () bir bu işler olduğu gibi, onu en çok ne için kullanırsınız güç web tarama, belgeler ve iletişim gibi e-posta, anlık peygamberler ve vb.

Burada bir bu en yararlı bulduğu bir netbook, evde değil. İster yerel kahvehane veya ücretsiz Wi-fi restoran, uzun bir uçuş, uzun araba veya otobüs yolculuğu, otel, vb, bu nerede bu şey kullanacağız’s's.

Bu durumda, uzun pil ömrü’s olmak ne bir netbook üzerinde her şeyden daha önemli olan.

Kesinlikle tüm netbooks gelen standart olarak 6 hücreli batarya ile sağlanan zorunlu olmalıdır. Bu herhangi bir netbook için durum şu anda değil. Hepsi olsun Dell, HP, MSI, Acer ya da tüm gibi 3 hücre ile gelen yapılmış. Bu gerçekçi sadece pil ömrü 3 saat, sizi alır ve kesinlikle bir standart üzerinde hiçbir avantajı hizmet vermektedir dizüstü boyutlu.

Benim 10v günü, ben bilerek 6 hücreli batarya ile bir refurb dışarı aradı. Bu çünkü bu netbook dışında en yararlı olsun, yapmış olabilir en mutlak bir karardı.

Orada internet 10v diğer değerlendirmeleri zaten vardır olmak, burada işaret gidiyorum (bazıları aşağıdaki videoda) söz edilecektir çoğu insan öğrenmeye ilgi olacağını noktaları, Q & A biçiminde.

Bir optik sürücü var mı?

Genellikle sahip optik sürücü ile başlayan bir netbook bir netbook ne yapar No. Eğer isterseniz, küçük harici USB tür satın alabilirsiniz. İşte bir örnek.

Ne çözünürlük nedir?

Doğum 10v o 1024 × 576′s. En uygulamalar bu çözünürlükte hiçbir sorun ile çalışır. Tarayıcı (herhangi bir web tarayıcı) olarak, tam ekran modu için F11 tuşuna basarak, maksimum yer alabilir ve tekrar geri pencereli gitmek için basın. Şimdi isterseniz deneyin; herhangi bir bilgisayar üzerinde çalışmaktadır.

Dell Mini 10 v olmadan (bir), ancak bir gerçeği biliyorum 1366 çözünürlük sunuyor yapmaz metin adil yol çok küçük olacağını birçok insan için.

Bu yazmak anda, Dell, siz, 11 inç ekran tahmin yepyeni Inspiron 11Z, which has tanıttı. 1366 çözünürlük daha fazla on that okunabilir görünüyor? Gözlerini bağlı.

1024 × 576, 10 inçlik ekranda bunlara ince bir “ağır” gözlük reçete ile için bile okunabilir. 1.366 ile orada gözlerini kısarak’s. Ve bu noktada olup bir 11 olarak bilinmemektedir inç ekran varsa, okunabilirlik-akıllıca daha iyi hizmet verecek.

O da tam olarak parlaklık ki, 10v’s LCD ekran gibi kirişler unutulmamalıdır bu yüzden gerçekten rahatsız olur parlak. Ben hiç benim tam parlak olarak ayarlayın. Ben sadece zaman tam gerekir parlak dışındayken onunla çok parlak güneşli gün oturmuş olduğunu düşünüyorum.

Ne sabit disk boyutu nedir?

Çeşitli boyutlarda, bir 8GB SSD ile başlayan, ardından 16GB SSD, sonra 120GB 2.5 inç ve 160GB 2.5 inç vardır. Ayrıca 64GB’s yere karışmak SSD.

11V olarak yeni bir 250GB 2.5 inç SATA sürücü sunuyor. It, overkill ama kullanılabilir.

SATA sürücü bilerek seçilmiş yavaş 5400rpm çünkü soğutucu çalıştırılır.

Benim 10v günü, ben 160GB var. Beni bu güzel o sabit disk alanı Munch bir şey yok aslında verilir.

Olsanız bile sabit disk film ve MP3 dolu sayfalar tercih etti, hala bu şey kadar doldurmak için bir süre alacaktı. Ama eğer sen-gerek-gerek, sadece bir dış 750GB Western Digital MyPassport satın (marka, bu yazının yazıldığı anda) yeni fazladan bir boşluk olmalı. Problem çözüldü.

Nasıl klavye duygu?

Doğum 10v onu ve oyuncak değil katı hisseder gibi. It is, Dell,% 92 geleneksel bir dizüstü bilgisayar klavye büyüklüğüne göre. It, tip kolay ve duyarlı herhangi bir büyük bir öğrenme eğrisi gerektirmez.

Bazı bir sorun ne olabilir nerede PgUp / PgDn tuşlar. Onlar ok tuşları ve erişilebilir Fn ile paylaşılır. Page Up Fn olurdu + Up, Page Down Fn + Aşağı olurdu.

Ayrıca orada bir sayı tuşlarıyla olarak Fn ile edebileceği hiçbir tuşa olduğu belirtilmelidir. Tip numaraları tek yolu sadece üst satırdaki kullanmaktır.

Touchpad nasıl bir duygu?

Muhtemelen ilk başlarda nefret edeceğiz. Birkaç gün sürebilir alışmak yok. Bir kez bunu ama kötü değil yapmak. It, itiraf, büyük değil ama o da kötü değil. Bu bir şeyleri nerede bir tasarım pint karşılamak için yapılması gerektiği-netbook doğası boyutlandırılır.

Ne gibi performans nedir?

Devam etmeden önce Not: 11V olarak bir gelecek içinde CPU gen vardır çok daha iyi performans olduğu bildirilmektedir.

Bir 10v performansını açıklamak için en kolay yolu bu olarak aynı hızda çalışan hakkında bir üst-orta sınıf dizüstü 5 yıl önce yapılmış olmasıdır.

Biraz sizin ve, “Bleah söylemek okuyabilirsiniz! That’s terrible! ”

Not really. Ne zaman uzak, 10v temelde, bunu koymak şey çalıştırabilirsiniz high-powered/high-graphic uygulamalar alır ve böylece bir şekilde yapmak nerede ne bir şey bekliyor oturup değiliz.

Örneğin OpenOffice paketi apps bir tıknaz ayarlamak, ancak kolayca 10v çalışır.

Ben 10v boğulma ve ben kimseye istiyorsunuz inanmıyorum hiçbir sorunları var.

Ne kadar 6 hücreli batarya 56WHr sürer?

Ile ekran soluk ve Wi-Fi kapalı, 6 saat. Ve hayır, değil “hakkında 6 saat. Ben 6 saat veya daha fazla söz ediyorum.

Ekran parlaklığını yukarı ve wi-fi tarihinde, 5-5,5 saat. Ben onun adım üzerinden birim koymak varsa bunu onaylayabilir.

Bu herhangi bir standart dışında her zaman çok seven bok yener-boyutlu dizüstü. Dediğim gibi, bir bataryayı netbook en önemli bölümü, hiç kuşku yok.

, Videonun altında 6 hücreli pil neye benzediğini gösterir. Bu anlamlı 3 hücre daha ama bu tepelerin aday yapmak bir şey büyük değildir.

Bir oyuncak gibi hissediyorum mu?

Bazı netbooks oyuncak gibi hissediyorum, ben inkar vermeyecektir. Ama 10v değildir. Genel yapı katı ve bir çocuğun oyuncak gibi hissetmez. Olmadığında creaks veya gıcırdar de ekran açılması. Zaman ucuz hissetmez klavye yazarak. Tüm bağlantı noktaları güzel bir gizli uygun zaman onlara bir şey takılı olup olmadığını.

Ne kadar yüksek mi?

10v çalışabilmektedir sessizdir. Böylece bir şeyin yanlış olduğunu düşünmek istiyorum sessiz. Her ne zaman I amaçsız güç ışık sadece emin çünkü çok işitme fan gürültüsü için kullandığım büyük dizüstü bilgisayarlardan kullanılan kulüpler üzerinde açık yapmak bakmak zorunda açın.

Nasıl ses hoparlör nedir?

Terrible. Kreton geliyor. Küçük tasarımı bir uzlaşma. Hala çok sessiz kendi sesin ses bile.

Burada YouTube videoları veya müzik ses (gibi duymak isterdim Neyse ki birçok şey için), sadece kulaklık takın.

Çünkü klavye altında’s, böylece ses netbook alt gelir inanıyorum neden crappy hoparlör sesleri neden bir parçasıdır. Daha fazla ya da az tek yer onlar şey koymak olabilir’s. Dediğim gibi, bu küçük boyutları nedeniyle tasarımında uyuşmadır.

Bir video incelemesi

Aşağıda benim hızlı gözden geçirilmiştir. Yukarıda bir kaç başka şeyler artı belirttiğimiz noktaları It on dokunur.Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .