Cool ‘n’ Quiet Nedir

Cool ‘n’ Quiet, 3 farklı çalışma modu sunuyor. (Normal, Intermediate ve Minimum). Örneğin 2.2 GHz saat hızına sahip, 1.5V çekirdek voltajıyla çalışan, güç tüketimi 89W’lık bir işlemci normal modunda çalışırken hiç bir çalışma parametrelerine dokunulmuyor. Intermediate modunda, saat hızı 2 GHz’e, çekirdek voltajı 1.4V’a, güç tüketimi 70W’a; Minimum modda, saat hızı 800 MHz’e, çekirdek voltajı 1.3V’a ve güç tüketimi 35W’a çekiliyor. Fan hızları da buna paralel olarak düşürülüyor ve işlemci fanının sesini duymak imkansız hale geliyor.

Cool’n'Quite, sadece serinlik ve sessizlik üzerine etkili değil. Elektrik tüketimini de oldukça düşürüyor ve bunun faturanıza yansımasını büyük ihtimalle görürsünüz.

Cool’n'Quite’ın overclock yapanlar için ek faydası, işlemcinin sürekli yüksek voltajda çalışmaması. Sadece yük altında, ayarladığınız voltajda çalışıyor. Hoşunuza gitmezse kapatmak çok kolay.

Cool’n'Quite özelliğini açmak için önce BIOS’a girip bu özelliği etkin, yani “enabled”, konuma getirin. Eğer BIOS’unuzda bu özellik bulunmuyorsa, Cool’n'Quite özelliğini destekleyen yeni bir BIOS’u anakarta yüklemeniz gerekiyor.

Daha sonra buradan gerekli sürücüyü çekip kurun. Son olarak Başlat -> Denetim masası-> Güç Seçenek’lerinden minimum güç yönetimini seçin. Aşağıdaki ekran yardımcı olacaktır.Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .