Asus UL seris notebooklarda pil ömrü

Asus, UL serisi notebook’ları ile Intel’in CULV işlemcilerini baz alan yeni notebook’lar tanıttı. Firma toplamda yedi farklı model sunacak.

Yeni modellerin ekran boyutları 12,1 ile 15,6 inç arasında yer alıyor ve farklı donanım yapılandırmalarıyla sunuluyor. Fakat ekran çözünürlüğü her modelde 1366 x 768 piksel.

Intel işlemcilerin çalışma frekansları 1,2 GHz ile 1,4 GHz arasında yer alıyor; iki en üst model UL80V ve UL50Vg ek olarak 512 MB’lık bir Nvidia Geforce G210M ekran kartına sahip. Diğer modellerde tümleşik Intel GMA 4500MHD çözümü kullanılıyor.

Cihazlara 4 GB‘a kadar bellek takılabiliyor; tek istisnayı 8 GB RAM destekleyen UL50Vg oluşturuyor. Sabit disk büyüklüğü modele göre 160 ila 500 GB arasında değişiyor.

En ufak iki model olan UL20A ve UL30A’nın optik sürücüsü yok ve bu sebeple Asus’a göre sadece 1,5 kg ağırlığındalar. Asus Windows 7 çıkana dek işletim sistemi olarak Windows Vista’yı tercih ediyor. Verilen bilgilere göre cihazın pil süresi 12 saat. Cihazların ne zaman çıkacağı ve fiyatlarının ne olacağı henüz bildirilmedi.Yorumlarınıza Cevap en geç 3 gün içinde mail adresinize gelecektir.
web sayfamız üzerinden cevap verilmemektedir.

adınız soyadınız:
Mail adresiniz:
Varsa Websiteniz:
İletiniz (yazmak isterseniz):


Copyright © 2009 Tüm haklar Computer Notebook Yedek Parça Türkiye ithalatçı Distribütörü aktabilgisayar.com 'e aittir .